IMG_20150308_124806

Tipy kešek

Jakmile se do toho jednou pustíte, nebudete chtít skončit. Kamkoliv půjdete, budete sledovat kešky.

Jak ale kešky rozeznat? Poradíme vám.

T

Tradiční keš

Tyto kešky bývají lehce přístupné, nemusíte nic luštit ani šifrovat. Jsou také nejrozšířenější. Jediné, co musíte sledovat je - obtížnost, terén a velikost.

M

Multi keš

Tyto kešky jsou zajímavým zpestřením, ale zabírají většinou dost času. Většinou se jedná o delší trasu, někdy i několik kilometrů, kdy musíte po cestě něco počítat apod. Každopádně být pozorný. Na konci teprve zjistíte, kde se finální krabička ukrývá.

Mystery Icon

Mystery keš

Tyto kešky bývají složitější na přípravu. Většinou na nich musíte začít pracovat již z domu. Jde o luštění různých šifer, hádanek apod. Po správném vyluštění získáte správné souřadnice.

684a65e0-b273-4fd4-90f6-4cc8be10cd89

Wherigo

Pro wherigo si musíte stáhnout další aplikaci. Já osobně tento typ zbožňuji. Stáhnete si dané wherigo a hra vás poté navádí na různá místa, popřípadě musíte plnit různé úkoly a hádanky. Je to podobné jako multi keš. Na konci se opět dozvíte finální umístění kešky.

L

Letterbox

Ostudně oznamuji, že s tímto typem nemám zatím žádnou zkušenost. Co z doslechu vím, je to podobné jako multi keš, jen na konci najdete obálku, jak již název vypovídá. Určitě v dohledné době nějakou kešku tohoto typu navštívíme, do té doby budeme rádi, když nám napíšete vaše ohlasy na letterbox.

11

Webkamera

Co k této kešce dodat? Jedině to, že je jen na pár místech a je to zajímavé zpestření. Pokud ji najdete, stačí se na místě vyfotit a keš zalogovat.

Virtual

Virtuální keš

Těchto kešek moc nenajdete. Pokud na nějakou takovou narazíte, na místě nenajdete žádnou krabičku, ale nějaké zajímavé místo. Poté stačí jen autorovi keše napsat odpovědi na otázky a keš si zalogovat.

137

Earth keš

Tato keš je velice podobná jako virtuální keš. Většinou však odkazuje na nějaký přírodní objekt, jako třeba skály apod. Také se musí odpovědět na otázky, popřípadě doložit fotku z místa, že jste jej opravdu navštívili.

activity-promo-cache-in-trash-out-logo

Cito event

Eventy jsou jedna z příležitostí, kdy se tzv. "kačeři" můžou potkat. Cito event se zaměřuje většinou na úklid nějakého místa, uklízí se odpadky apod.

6

Event, mega event, giga event

Dalšími eventy jsou - event, mega a giga event. Jsou to opět setkání kačerů. Můžete si tu vyměnit zkušenosti s ostatními, vyměnit travel bugy a navštívit nějaké zajímavé místo. Většinou se zapisuje účast přímo v komentářích u události. Mega event je většinou celosvětový s více účastníky a giga je ještě větší než mega :)

Nano_geocache

Velikost keše

U kešek je dobré sledovat velikost. Existují nano, micro, malá, medium a velká. Nano jsou velice miniaturní a můžou být uloženy na místech, které byste nečekali. Poté existují ještě kešky s jinou velikostí. Ale na to určitě brzy přijdete :)

rating1_5

Obtížnost/terén

Poslední věc, co je dobré u kešek sledovat je obtížnost a terén. Označují se hvězdičkami. Čím více hvězdiček, tím těžší bude kešku vypátrat nebo bude potřeba speciální vybavení.