IMG_20171105_111532

Vzlet je jen začátkem

Letiště jsme již měli omrknuté, takže nebyl problém s ničím. Samozřejmě jsme si raději dali časovou rezervu. Tentokrát letělo letadlo včas a vše bylo jak má. Je fascinující, jak si člověk zvykne na vše. Jako bychom létali letadlem každý den, už nám to vůbec nepřišlo a naopak jsme se občas i nudili.

Ale vzlet je jen začátek. I když letíte již po několikáté, určitě se každý chvílemi kochá pohledem z okna. Copak to nestojí za to? Různě se to mění, ale když vyletíte nahoru, najednou je všude slunečno, krásně nadýchané mraky, hezký výhled na zemi. Pod sebou vidíte nejen to co stvořila příroda, ale i člověk. Nebudu to rozvádět do detailů, každý se může podívat sám. Každopádně je let jednou z nezapomenutelných zážitků.

Pokročme tedy dál. Po cestě, která do Skotska netrvá ani tak dlouho, asi 2 hodiny, se pod námi začala rýsovat zem. Všechno začalo zelenat, byla vidět políčka, mosty. A dostali jsme se na zemi a jelikož jsme cestovali bez kufru, mohli jsme se přesunout rovnou k autobusu, který nás zavezl do centra.

Nemusí se tu bát ani ti, kteří neumí moc anglicky. Ceduli exit snad bude rozumět skoro každý a hned u východu narazíte na velký stánek, kde se prodávají lístky na autobus. Je tu ale i několik dalších variant. Můžete do centra i tramvají a několika autobusy.

Nejpohodlnější je ale asi Airlink 100. V autobusu se ukazují zastávky, navíc je dvoupatrový, tak alespoň zažijete něco čistě anglického. Jezdí každých 10 minut a lístek stojí 4,5 liber na jednu cestu (single) a když si koupíte tam i zpátky dáte 7,5 liber (return). Lidé jsou tu velice ochotní a rádi poradí, takže se nemusíte bát se zeptat.

My vystoupili na Princes Street, kde najdete i centrum Edinburghu. Vítejte v Edinburghu!

20171010+EDI+Edinburgh+Connections+Map
P1260458