SKOTSKO

IMG_20171104_124433

Konec dobrý, všechno dobré

Calton Hill byl poslední věc, kterou jsme navštívili. A následující den jsme letěli zase domů. Edinburgh je určitě destinací, kterou stojí za to navštívit. (...)

Číst více

P1270011

Calton Hill

Calton Hill je známý již jako pohled z Edinburghu. Je to další kopec v centru Edinburghu. Najdete tu různé památníky a je tu krásný výhled na město. (...)

Číst více

P1260977

Holyrood Park

Postupovali jsme cestou necestou, až jsme došli pod Holyrood Park. Co to vlastně Holyrood Park je? Je to královský park v centru. Je to kus horské krajiny, najdete tu hory, jezera, keře. (...)

Číst více

P1260910

Další zákoutí Edinburghu

Další den jsme začali procházkou po ulicích Edinburghu. Měli jsme namířeno na Holyrood Park, ale nejeli jsme autobusem, ale šli jsme pěšky, takže jsme se trochu prošli. (...)

Číst více

P1260729

Victoria street

Jakmile jsme dorazili zpět do Edinburghu, šli jsme si jen pro něco k jídlu a poté se vydali na Victoria street. Victoria street je známá ulice hlavně kvůli tomu, že J.K. Rowlingová podle této ulice popsala Příčnou ulici v Harrym Potterovi. (...)

Číst více

IMG_20171103_134610

West Linton

Chtěli jsme vidět i něco jiného než jen město, i když Edinburgh v sobě skrývá i přírodní krásy a je nádherný. Ale chtěli jsme vidět i takovou tu “vesnickou” stranu. (...)

Číst více

IMG_20171103_100418

Edinburgh castle

Další den jsme měli v plánu udělat si výlet kousek za město. Zde se nám stala příhoda, kdy jsme nevěděli, jak to funguje s autobusy a tudíž nám ujel před nosem. (viz článek tipy pro Edinburgh). (...)

Číst více

P1260546

Tipy pro Edinburgh

V podstatě hned první den při ubytování jsme přišli na něco neobvyklého, s čím jsme se ještě nesetkali. Další den to ovšem pokračovalo. Co jiná země, to jiný mrav a v Edinburghu to platí dvojnásob. Ale neříkám, že by to bylo špatně, ba naopak. (...)

Číst více

P1260504

První poznatky z Edinburghu

Je tu čisto, jsou tu milí lidé a je tu krásně! Už od přistání jsme z toho byli nadšení. Nevěděli jsme kde začít. Do ubytování jsme měli ještě chvíli čas a tak jsme se potulovali po centru a zkoumali místní okolí. (...)

Číst více

IMG_20171105_111532

Vzlet je jen začátkem

Letiště jsme již měli omrknuté, takže nebyl problém s ničím. Samozřejmě jsme si raději dali časovou rezervu. Tentokrát letělo letadlo včas a vše bylo jak má. Je fascinující, jak si člověk zvykne na vše. Jako bychom létali letadlem každý den, už nám to vůbec nepřišlo a naopak jsme se občas i nudili. (...)

Číst více

IMG_20171102_074224

Čas na článek

Vždy mě více bralo Irsko, byla jsem do něj úplně zaláskovaná. Skotsko mi přišlo sice taky fajn, ale netoužila jsem ho až tak moc navštívit. Potom jsme s Lukym nějak začali přemýšlet a diskutovat, co dál navštívit a nějak intuitivně a spontánně jsme se rozhodli. (...)

Číst více