Rakousko

Prezentace062

Tipy na předvánoční Vídeň

Vídeň můžete navštívit kdykoliv, je tu toho spoustu k vidění. Já budu vycházet zatím z mých zkušeností a přidávám tipy k navštívení ve Vídni před vánocemi. (..)

Číst více

Prezentace077

Vánoční trhy

Vánoční trhy ve Vídni začínají asi od poloviny listopadu do vánoc a přemění již tak hezké náměstí na něco kouzelného. Jeden z nejznámějších trhů najdete ve středu Vídně, Altwiener Christkindlmarkt. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schönbrunn

Schönbrunn je barokní zámek a byl využíván jako letní rezidence rakouských císařů. Kolem zámku se nacházejí také rozsáhlé zahrady a společně se zámkem byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. (..)

Číst více

Prezentace040

Palác Belveder

Palác Belveder je barokní palác ve Vídni. Má zajímavou historii, dnes slouží jako umělecké muzeum. Zajímavé jsou i rozsáhlé zahrady okolo paláce. (..)

Číst více

Prezentace011

Hundertwasserhaus

Hunderwasserhaus je jedním z nejznámějších děl Friedensreicha Hunderwassera. Spolu s ním se na výstavbě podílel i Josef Krawin. Jsou to byty, které měly sloužit k ubytování sociálně slabších rodin. Nyní se na tyto byty spíše chodí dívat turisté. (..)

Číst více

Prezentace038

Předvánoční kouzlo Vídně

Vánoce jsou pro většinu z nás stresující období, když se však naskytne našetřená menší částka, můžete se zajet podívat na trhy ve Vídni. Můžete jet buď s nějakou cestovkou, nebo na vlastní pěst autem, vlakem nebo autobusem. Vídeň není od nás tak daleko, takže jste tam brzy a můžete se tam vydat jen na otočku. (..)

Číst více