P1250570

Krakov

Ještě než jsme se vydaly do Krakova, navštívily jsme ještě nějaká místa ve Varšavě. První místo byl stadion Polské armády a poté následoval Lazidenski Park. Je to opravdu krásný park a určitě stojí za to se na něj podívat. Zabírá asi 76 hektarů. Najdete tu kromě parku a botanické zahrady, palác na ostrově, muzeum, různé pomníky a také palác Belwederski. 

P1250537

Poté jsme od parku šly pěšky k nádraží. Po cestě jsme ještě navštívily jeden park a došly jsme opět k Paláci kultury a vědy. Poté jsme si šly koupit lístek na vlak do Krakova, jezdí to v podstatě každou hodinu. My vlak chytly v podstatě za minutu dvanáct. Jen cena nás docela zarazila, takže pokud možno, zkuste si koupit lístek online, mělo by to vyjít levněji. A mířily jsme do Krakova.

P1250555

Krakov již od samého začátku byl moc krásný. Byl úplně jiný, než Varšava a působil hrozně historicky. Hned u nádraží, jak to tak bývá je velký obchodní dům, takže pokud jste po cestě hladoví nebo si chcete něco koupit, máte možnost. Jediný nešvar byl, že nás překvapilo ne moc dobré počasí, ale i tak nás to nezastavilo a vyrazily jsme poznávat Krakov.

P1250565

První památka na kterou jsme narazily byl Barbakan Krakowski. Je to městské opevnění, které se zachovalo. Tloušťka zdí je více než 3 metry. Dnes je využíván jako muzeum, konají se tu výstavy nebo další akce. Všude kolem Barbakanu najdete různé galerie, takže pokud jste příznivci umění, bude tu pro vás ráj. 

P1250572

Před Barbakanem stojí Floriánská brána. Je to jedna z nejvýznamnějších věží v Polsku. Je to část dochovaného středověkého opevnění města. Když projdete skrz věž, dostanete se do středu města, kde najdete většinu historických památek. Poté se budete nacházet na největším královském náměstí v Evropě, s názvem Krakovský rynek. Na náměstí se váže dlouhá historie.

P1250577