P1250596

Krakov II

Pokud chcete navštívit co nejvíce památek v Krakově, stačí si projít již zmiňované náměstí Krakovský rynek. Můžete tu najít například kostel Nanebevzetí Panny Marie, Sukiennice, Radní věž, Kostel svatého Vojtěcha nebo Pomník Adama Mickiewicze. Kostel Panny Marie určitě nepřehlédnete, má atypický tvar a patří mezi symboly města. Nejcennější je vnitřní oltář, který je 13 metrů vysoký a bohatě vyřezávaný.

P1250593

Určitě zajímavá je historická tržnice - Sukiennice. Je uprostřed náměstí a vevnitř najdete různé obchůdky. Všude vevnitř jsou královské erby.

P1250589

Dále určitě narazíte na Radniční věž, je to pozůstatek bývalé radnice, která byla zbořená v roce 1820. A poté kostel sv. Vojtěcha. Je to jeden z nejstarších kostelů v Polsku. Pozice kostela narušuje symetričnost náměstí, protože při stavbě náměstí již kostel na svém místě stál.

P1250592

Co byste určitě neměli minout je Královský hrad na Wawelu. Je to rozsáhlá opevněná stavba, založená v 11. století. Hrad prodělal několik přestaveb. Nynější stav je ve stylu renesance a baroka s klasicistními prvky. Rynek Glowny obklopují parky, které vedou právě až k zámku. Parky si určitě také projděte, je to moc příjemná procházka.

P1250619

Pokud vás zajímá i židovská historie Polska, určitě je tu také spousta budov, uliček a částí, které vás nadchnou. Někdy je dobré se jen tak procházet a někdy se i divíte, kam jste došli :) Také jsme narazili na židovskou čtvrť, jen tak, když jsme šly přímo za nosem. Náš den v Krakově pomalu končil a určitě stál za to.

P1250600