IMG_20160730_172316

Jak jsme se spálili

Jsem bílá jak stěna a všude si s sebou beru opalovací krém, nejmíň faktor 50. Ale ani to mi nebylo nic platné, když jsme se šli koupat do moře. Poslední den jsme si zabrali právě na celodenní koupání. Na pláž jsme šli hned ráno, zaplatili asi 5 euro a dostali lehátko a šli jsme se slunit.

Ráno byla pláž ještě poloprázdná, bylo asi taky kolem deváté, tudíž to teprve Italové vstávali. Nachystali jsme se, namazali a šli do moře. Moře bylo skvělé a mělo ideální teplotu. Čím dál se šlo, tím větší byly vlny. Ale příjemně to nadnášelo.

Chvilku jsme blbli ve vodě, poté plavali a poté se šli opalovat. Postupně se pláž začala plnit. Nejen lidmi, co se přišli koupat, ale hlavně "prodavači", kteří se snažili prodat cokoliv. Prodávali mušle (které jste si tu mimochodem mohli nasbírat sami), plavky (asi kdyby vám nestačily ty co máte na sobě), sluneční brýle, jídlo, pití a různé hračky nebo balonky. Procházeli kolem nás a lámanou angličtinou se snažili prodávat. Občas bylo těžké se někoho zbavit :)

Po chvíli jsme se šli projít po pláži a nasbírat nějaké mušličky. Bylo jich tu spoustu. Potom jsme ještě několikrát šli do moře a poté se opalovali. Když už jsme toho měli dost a už začali cítit, že nás těla docela pálí, vydali jsme se zpět na hotel. Když už sluníčko pomalu zapadalo, vydali jsme se ještě zaplavat si do hotelového bazénu.

Na večer nás čekal odjezd domů. Jeli jsme přes celou noc, ráno jsme měli menší kontrolu od policie, zda-li jsou řidiči dost vyspaní a měli přestávky dle regulí. Docela nás to zdrželo. Hlavně také, protože nás zastavovali v Itálii a poté v Česku. V Česku to ale trvalo o srovnání déle :) Domů jsme se potom dostali asi až kolem 11, padli jsme unavení do postele a spali. A tímto končí náš trip po Itálii.