P1240479

Řím I.

Prokličkovali jsme se úzkými a malebnými uličkami, až jsme se dostali na Piazza Navona. Což je barokní náměstí v Římě. Stojí na místě, kde byl dříve starověký stadion. Jsou tu tři kašny, které stojí v ose za sebou. Nejslavnější je asi fontána čtyř řek - Fontana dei Fiumi. Kousek za rohem je dokonce plánek, jak dříve stadion vypadal. Pomalu se náměstí začalo probouzet. Začaly se otvírat obchody a restaurace a také začalo přibývat turistů. V Itálii jsme chtěli zkusit dvě věci - zmrzlinu a pizzu. Zmrzlinu jsme zkusili hned. 

Vešli jsme do stánku, řekli "Buongiorno" a prodavač se hned chytl a chtěl si s námi povídat dál. My se jen na sebe zmateně podívali a raději jsme dál pokračovali anglicky. Prodavač nám tedy smutně nandal dva kopečky zmrzliny,  které jsme požadovali. Každý jsme dali za svůj "kopeček" (byl to pořádný kopec) zmrzliny 5 euro.  Měli i zajímavé příchutě. Dali jsme si mátovou a nutelovou. Byla výborná. Jen jsme z ní byli celý dolepení. Ale určitě zmrzlinu doporučuji vyzkoušet. Když jsme vždy procházeli od nějaké významné památky k druhé, procházeli jsme uličkami Říma, což vyvolávalo úžasnou atmosféru.

 

P1240474

Dále jsme šli směrem k Pantheonu. To je starověký chrám, který je považován za nejvýznamnější a nejzachovalejší antickou stavbu. Dovnitř můžete zdarma. Má kruhový půdorys a zajímavé je, že uprostřed není zastřešen. Dostává se tudy světlo a sloužilo to přítomným k rozjímání. (Pohled na nebesa.)

P1240490

Když jsme si prošli Pantheon, pokračovali jsme k slavné Fontana di Trevi. Tady už jsme tolik štěstí neměli, protože všude kolem byli turisti. Takže pokud si chcete tuto fontánu opravdu vychutnat, budete sem muset zamířit brzy ráno. Ale jinak se nám fontána velice líbila. Samozřejmě jako všude jinde se u této fontány říká, že pokud do fontány hodíte minci, na toto místo se ještě vrátíte. Někdo zase věří, že pokud do fontány hodí minci, najde v Římě pravou lásku. Že tam těch mincí ale bylo :) Potom jsme pokračovali dál.

P1240509