P1240479

Řím I.

Prokličkovali jsme se úzkými a malebnými uličkami, až jsme se dostali na Piazza Navona. Což je barokní náměstí v Římě. Stojí na místě, kde byl dříve starověký stadion. Jsou tu tři kašny, které stojí v ose za sebou. (..)

Číst více

P1240416

Vatikán

Přijeli jsme kousek před Vatikán, protože přímo do Vatikánu autobusy nesmějí. A od toho, kde autobus zastavil jsme se dál dostávali metrem. Pokud jste někde slyšeli, že italské metro je něco hrozného, není to vůbec pravda. Je to stejné jako například v Praze. (..)

Číst více

P1240989

Cestou necestou

Nastal den D a nás čekala daleká cesta do naší cílové destinace Itálie. Sehnali jsme si zájezd, který měl program přesně takový, jaký jsme požadovali. Takže v podstatě žádné starosti. Nejdřív jsme jeli autobusem do Brna, kde jsme přestoupili na autobus, který nás měl dovést až do Vatikánu. (..)

Číst více

P1240708

Jak jsme se rozhodli pro Itálii

Itálie pro mě byla vždy jedna ze zemí, kterou jsem chtěla navštívit. Když jsme se s Lukym bavili, kam vyrazíme příště, Itálie byla jasná volba. Horší bylo rozhodnout kam. Protože Itálie má spoustu krásných míst, bylo rozhodování složitější. Přeci jen všichni si Itálii spojují s Římem a Benátkami. (..)

Číst více

1   2