P1240905

Pompeje

Bohužel už byl prostor jen na jedno místo, den není nafukovací. A tak jsme si vybrali Pompeje. Když je budete chtít navštívit a projít si opravdu vše, budete si muset rezervovat alespoň den. Protože Pompeje jsou opravdu pompézní :

P1240933

Vyfasovali jsme mapku Pompejí a tak jsme šli podle ní. Hned jak jsme se do ní podívali, jsme lapali po dechu, kolik tu toho je. Už nás i docela boleli nohy, ale nevzdávali jsme se. Přeci nás celodenní chození neodrovná :) Takže pro zajímavost jsou Pompeje rozděleny na 9 okruhů. Kdysi to bylo opravdu velké město. 

P1240897

Myslím, že do Pompejí vede více vchodů, takže začnete jednoduše tam, kde vyjdete. A poté pojedete podle mapky. Mapka je dobře zpracovaná, takže vidíte nejenom názvy, ale i obrázky objektů. Takže když si vytipujete objekty, které chcete vidět, tak je určitě neminete. My se snažili navštívit baziliku, divadla, lázně a amfiteátr. Nejen tyto pamětihodnosti, ale i další, ale tyhle u nás byly nahoře na seznamu.

P1240976

Můžete tu toho vidět opravdu hodně a je to prohlídka, jak jsem již zmínila na den. Vše si můžete vyfotit a ještě vám zbude na památku mapka. Když poté vyjdete ven, můžete si prohlédnout i novodobé město Pompei. Ještě jsme se zastavili do Carrefouru doplnit zásoby a jeli jsme na hotel.

P1240942