P1240905

Pompeje

Bohužel už byl prostor jen na jedno místo, den není nafukovací. A tak jsme si vybrali Pompeje. Když je budete chtít navštívit a projít si opravdu vše, budete si muset rezervovat alespoň den. Protože Pompeje jsou opravdu pompézní :)  (..)

Číst více

P1240806

Herculaneum

Spousta návštěvníků, co jede navštívit tuto část Itálie, nezapomene navštívit především Pompeje. Ale především takové Herculaneum, má daleko větší kouzlo a zachovalo se tu spousta zajímavých objektů k návštěvě. Můžete dokonce ušetřit, když si koupíte vstupenku na pět zaniklých měst, která zalila láva. (..)

Číst více

P1240731

Vesuv

Konečně bylo ráno, vstali jsme, posnídali a vydali se na Vesuv! Ano, přesně tak, na tu bájnou sopku :) Pokud chcete, můžete sopku vyšlapat z Ercolanea (Herculanea), vede tam 11 km dlouhá silnice. Pár odvážlivců jsme potkali. Ale my raději vsadili na minibus. Vyvezl nás na parkoviště pod sopku a poté jsme 1 km šli pěšky. Poté nás ještě čekalo vyjít sopku až na samý vrcholek. Přesně jak je vidno na fotce, pití nezapomeňte. (..)

Číst více

P1250008

Vysněné ubytování

Ubytování jsme se jen tak nedočkali, ještě jsme museli ujet asi skoro 200 km :) Takže jsme jeli a jeli.. Poté jsme se konečně dostali na naše vysněné ubytování. Hotel byl moc pěkný, ale byli jsme tak unavení, že bychom usnuli snad i na seně. Přeci jen jsme nabrali energii a když jsme si dali věci na hotel, šli jsme se ještě projít. (..)

Číst více

P1240581

Řím II.

Když jsme se pokochali pohledem na fontánu, měli jsme pokračovat dál. Všude bylo plno lidí a pohybovat se byl opravdu oříšek. Tím vším kolem jsme úplně zapomněli, že bychom měli také jíst. Upozornilo nás na to naše kručení v břiše. Rozhodli jsme se tedy, že si odškrtneme další bod z našeho seznamu Itálie a šli jsme objevit nějakou restauraci s pizzou. (..)

Číst více

1 3