kostel

Večerní procházka

Vyšli jsme z letiště a zastávka autobusu byla nepřehlédnutelná. Jízdenka se dala koupit na každém kroku. Nastoupili jsme a jeli. Před výstupem krásným irským přízvukem nám řidič oznámil, že jsme na místě a pomohl nám s kufry.

Nemohli jsme se vynadívat na tu krásu. Docela mi vadí, když je kolem mě spousta lidí, ale tentokrát mi to nevadilo ani za mák. Navíc se již stmívalo a všude kolem bylo vše osvětlené. Na domech byly zavěšené květiny, všude kolem různé kostely. A hezká atmosféra. Pomalu jsme se vydali k našemu ubytování. Zlaté offline mapy!! Jinak doporučuji offline mapy sygic.

Došli jsme do ubytování, dostali klíče a šli se pokochat naším pokojíkem. Pročetli jsme si řád hotelu, abychom si oprášili anglická slovíčka a vydali se "ulovit" si něco na jídlo. Zároveň jsme si chtěli udělat večerní procházku. I večer to tu bylo kouzelné. Vše nasvětlené, barevné dveře domů... Irsko má prostě své kouzlo a jak o tom tak píšu, hned bych se tam vrátila :)

Co se týče jídla, můžete si dát k jídlu cokoliv. Najdete tu od klasických supermarketů, po menší obchůdky až po restaurace. Samozřejmě nechybí fish and chips. My si koupili jen lehký salát, ještě jsme se prošli a poté jsme šli spát.

Mimochodem hrozný nezvyk když se jezdí po levé straně, otáčíte hlavu vždy na druhou stranu. Hodně oblíbené jsou také samoobslužné pokladny, od nějakých šesti hodin tu nenajdete žádné pokladní. Co je také zajímavé, že spousta lidí se s vámi dá do řeči. Něco ve smyslu "Hi, how are you?" Kolikrát to říkají jen tak jako pozdrav a je to velice milé. 

P1250947