P1250978

Temple bar

Na co jsme se těšili nejvíce byl Temple bar. Taky jsme ho šli navštívit hned další den po probuzení. Časový posun udělal svoje, takže jsme vstali docela brzy a šli objevovat. Skvěle jsme to vychytali, protože tu v podstatě nebyla ani noha.

Je tu online kamera, takže si přes ni můžete udělat fotku nebo můžete zamávat rodině, jako jsme to udělali my :). Irských hospod je tu všude požehnaně, takže pokud chcete ochutnat místní lihoviny nebo se jít večer pobavit do společnosti, můžete jednu z nich navštívit. Samozřejmě teple bar je nejnavštěvovanější. Bývá tu tedy dost plno, takže je lepší přijít dříve. Ráno ještě ani nebylo otevřeno, takže jsme si vše prohlédli jen zvenku a šli dále.

Samozřejmě jsme chtěli také vidět Temple bar zevnitř a ochutnat místní atmosféru, proto jsme se vrátili ještě večer. Bylo tu dost narváno, takže jsme si jen na chvíli poslechli kapelu, která tu hrála. Přidávám video, ať víte, na co se můžete těšit. Jen ještě něco málo o Temple bar. Málokdo ví, že Temle bar je celá část města v Dublinu. Zatímco Temple bar pub je právě známá červená hospoda, kterou běžně vídáme na obrázcích z Dublinu.

Tuto část obklopuje řeka Liffey a přes ni je postaven most - Ha Penny Bridge. Tento most je asi nejznámější v Dublinu. Ještě do 19. století se na něm vybíralo mýtné, proto tento název. Přes most jsme také přecházeli (několikrát), určitě jej navštivte, je tu hezký výhled na ostatní mosty a na řeku.