P1260442

Rozhodnutí pro Irsko

Irsko se mi líbilo již od pradávna. Celkově země, zvyky, kultura i symboly. Byly pro mě něco fascinujícího a vždy jsem chtěla Irsko navštívit. Když jsme řešili naši další cestu, Irsko byla jasná volba.

Jak do Irska, to je asi jednoduchá odpověď = letadlem. Je to asi nejlepší a nejpohodlnější doprava do této země. Můžete sem sice cestovat autem nebo autobusem, ale Irsko je ostrov a když si vše přepočítáte letadlo vyjde nejlevněji. Nehledě na čas.

Pokud si poté na chcete projet nějaká místa, bude asi nejlepší půjčit si auto až zde. Jelikož s jízdou vlevo nemám zkušenosti a nepovažuji se až za tak brilantního řidiče, rozhodli jsme se věnovat se především Dublinu. Irsko ještě určitě navštívíme, je to takový náš odrazový můstek. Po Dublinu se můžete pohybovat pěšky, MHD nebo na kole. Všude po Dublinu jsou místa, kde si můžete kolo jednoduše zapůjčit a poté kdekoliv jinde vrátit. Takže cíl cesty jsme tedy měli, teď již jen sehnat letenky, ubytování a vyrazit.

Nejlevnější letenky jsou pokud přestupujete nebo když letíte mimo sezónu. Určitě je dobré porovnat letenky od různých společností na srovnávačích. Ráda využívám srovnávač Kiwi.cz, je to přehledné, rychlé a najde vám to dobré varianty. Když kupujete letenky, většina společností má v ceně příruční zavazadlo. Pokud jedete ve více lidech a chcete sedět někde u sebe, musíte si připlatit výběr sedadel. Poté si můžete přikoupit ještě další zavazadlo, popřípadě další služby, autobus z/na letiště, dokonce i ubytování nebo půjčení vozidla.

Některé společnosti mají stránky jen v angličtině, některé i v češtině. Když si letenku zakoupíte a zaplatíte, můžete si ji vytisknout nebo uložit do mobilu. Poté (cca měsíc dopředu) se musíte ještě odbavit. Můžete určitě online. Stačí se přihlásit a dovyplnit osobní údaje. Poté jste připraveni k odletu.

Co se týče ubytování každý preferuje různé stránky, kde si ho rezervuje. Já nemůžu dopustit na booking.com

Klikni na obrázek, rezervuj jakékoliv ubytování a získej 50 zł zpátky.

P1250944
P1250948
P1250950