IMG_20170727_181422

Jak vše zvládnout levou zadní?!

Pomalu nastal den D a my měli vyrazit. Nejprve jsme museli na letiště do Prahy, kde jsme měli být o něco dříve. Ještě jsme před tím nikdy neletěli, takže jsme měli starost jak vše zvládneme.

Pro ty z vás, kdo ještě neletěl, se budu snažit sepsat stručný návod, co vše udělat. Ale nemáte se čeho bát, zvládli jsme to my a miliony dalších před námi, tak pro vás to bude hračka :)

1.

Nejprve jsme do Prahy jeli vlakem, měl nakonec asi 30 minut zpoždění, což nakonec nevadilo, ale mohla to být komplikace. Naštěstí jsme jeli dřívějším spojem, protože víme, jak to s vlaky chodí. Takže bod první - CESTA NA LETIŠTĚ, vždy počítejte s komplikacemi a raději si udělejte dostatečnou časovou rezervu. 

2.

Dorazili jsme do Prahy a vyšli k autobusu AE, který nás zavezl přímo na letiště. Žádné další zastávky. Cesta trvala půl hodiny, odlétali jsme z terminálu 1. Je dobré se předem podívat, odkud vaše letadlo poletí. Někde jsou terminály daleko od sebe. Bod druhý - CESTA NA LETIŠTĚ 2, zjistěte si možnosti, jak se dostanete na letiště, když nejedete autem. Pokud možno, zjistěte si terminál, odkud odlétáte.

3.

Měli jsme přikoupený kufr navíc. Na každém letišti odbavení zavazadel funguje jinak, ale funkce je stejná. Najdete si společnost, s kterou letíte a zde odbavíte zavazadlo. V Praze například u zaměstnance letiště, v Dublinu byl samoobslužný systém. Máte tu i váhy a můžete si zkusit, kolik váží váš kufr (přikupujete například 25 kg apod.). Bod třetí - ODBAVENÍ ZAVAZADLA NAVÍC, pokud máte přikoupené zavazadlo, je dobré si jej odbavit hned na začátku. Najděte si společnost, se kterou letíte a nechejte si kufr odbavit.

4.

Letiště jsou obrovitánská a všude najdete tabule s časy odletů. Půl hodiny před odletem se brána zavírá. Bod čtvrtý - ŠŤASTNĚ DOJÍT AŽ K BRÁNĚ, na každém letišti je to opět trochu jinak, ale většinou to začíná, že musíte projít prvním turniketem. Přiložíte letenku a pustí vás to dál. Tu většinou ukážete pas nebo občanku s letenkou a pokračujete dál. Dostanete se do další haly. Jdete směrem ke své bráně a poté je tu poslední kontrola, kde musí příruční zavazadlo projít rentgenem. Dostanete se tedy ke své odletové bráně. 

5.

Poté už jen čekáte, než bude vaše letadlo připraveno a můžete jít dovnitř. Zde už stačí jen ukázat letenku a letuška vás nasměřuje k vašemu místu. Vy se usadíte a užíváte si let :) Bod pátý - UŽITÍ SI LETU, letmá kontrola letenky a jdete ke svému místu, kde se usadíte a užíváte si let.

6.

Když přiletíte, vyjdete ven z letadla a jdete směrem exit. Pokud máte zavazadlo, najdete si let, z kterého letíte a číslo, kde zavazadlo najdete. Točí se tu pás zavazadel a jedno z nich bude vaše. Vezmete si jej a odcházíte, ještě se prokážete občanskou nebo pasem a jste v jiné zemi. Bod šestý - ŠŤASTNÝ PŘÍLET, vyjdete letadlem, pokud máte zavazadlo, vyzvednete si jej. Poté se jen prokážete pasem nebo občankou a jste venku.

IMG_20170727_181116
IMG_20170724_165000