P1260038

Cesta k Poolbeg Lighthouse

Potom, co jsme navštívili Temple bar pub, jsme se vydali k majáku Poolbeg Lighthouse. Byl to také jeden z bodů, které jsme si vytipovali již při plánování, co navštívit. Cesta byla dost dlouhá a po cestě jsme "potkali" spoustu zajímavých věcí.

K majáku se můžete dostat autobusem, kterých tu denně jezdí spousta. Nebo si můžete půjčit kolo. My se ale chtěli projít, takže jsme cestu absolvovali pěšky. ANO i tak se to dá :) Ale jen pro odvážné, protože zabijete spoustu času a je to zdlouhavá cesta.

Ještě v centru města jsme hned z rána viděli trh, který voněl po čerstvém ovoci a zelenině. Dále jsme na každém kroku viděli klasické anglické domy, na které jsme se velice těšili. Domy jsou hlavně zajímavé svými barevnými dveřmi a dekoracemi, především kytkami.

Objevili jsme i menší park, který byl velice krásný. Opět jsme využili offline mapy, které nás zavedli až na místo. V dálce jsme viděli Aviva stadion. Prošli jsme kolem St. Patricks Church v Ringsend. Moc krásný kostelíček, můžete se i zdarma podívat dovnitř. Poté jsme prošli Ringsend Park, což určitě doporučuji. A v podstatě v této části jste již téměř u oceánu :)

Poté jsme prošli kolem přístavů, což je také zajímavá zkušenost, sice to tu nevypadá kdejak zajímavě, ale můžete tu vidět jak se tu pracuje. Poté jsme vyšli u oceánu, máte tu krásný rozhled. Pláže jsou tu plné mušlí. A poté už jen cesta k majáku.

Screenshot 2017-11-10 at 20.33.43
P1260012
P1260046
P1260066
P1260081