IRSKO

P1260428

Fotky z Dublinu,
co se nevešly

V tomto článku naleznete fotky, které se mi snad alespoň trochu povedly a bylo by škoda, aby zůstaly "v šuplíku". Takže tady jsou. (..)

Číst více

P1260417

Co ještě navštívit v Dublinu

V Dublinu je toho spousta k vidění. Ty "nejdůležitější" věci jsem vám již ukázala, ale je tu ještě spousta krásných míst, na které byste neměli zapomenout. Takže s chutí na další památky. (..)

Číst více

P1260244

Dublin castle

Dublin castle byl postaven roku 1204. V podstatě od počátku sloužil hrad pro panovníky. Nyní je sídlem vládní správy Spojeného království v Irsku. Má i hezké interiéry. (..)

Číst více

P1260203

Trinity college

Trinity college patří mezi nejvýznamnější univerzity v Irsku, zároveň je i nejstarší školou. Studovalo tu spousta významných lidí (např. Oscar Wilde, Bram Stoker). Je to krásná stavba a je tu co objevovat. (..)

Číst více

P1260121

Poolbeg Lighthouse

Poolbeg Lighthouse je známý maják v Dublinu. Původně vypadal úplně jinak, ale byl přestavěn. Byl postaven již v roce 1767. Dodnes je funkční a charakterizuje ho červené světlo. (..)

Číst více

P1260038

Cesta k Poolbeg Lighthouse

Potom, co jsme navštívili Temple bar pub, jsme se vydali k majáku Poolbeg Lighthouse. Byl to také jeden z bodů, které jsme si vytipovali již při plánování, co navštívit. Cesta byla dost dlouhá a po cestě jsme "potkali" spoustu zajímavých věcí. (..)

Číst více

P1250978

Temple bar

Na co jsme se těšili nejvíce byl Temple bar. Taky jsme ho šli navštívit hned další den po probuzení. Časový posun udělal svoje, takže jsme vstali docela brzy a šli objevovat. Skvěle jsme to vychytali, protože tu v podstatě nebyla ani noha. (..)

Číst více

kostel

Večerní procházka

Vyšli jsme z letiště a zastávka autobusu byla nepřehlédnutelná. Jízdenka se dala koupit na každém kroku. Nastoupili jsme a jeli. Před výstupem krásným irským přízvukem nám řidič oznámil, že jsme na místě a pomohl nám s kufry. (..)

Číst více

2