P1220719

Zámky všude, kam se podíváš

U Louvru jsme zrovna narazili na atrakce, ačkoliv byly některé lákavé, nakonec jsme se žádné nezúčastnili. Kousek odsud je poté taky park, který si můžete projít. Celou Paříž hraničí také mosty. Na většině najdete zámky, kterým si páry pečetí svou lásku.

P1220681

Most se jmenuje Pont des Arst - Most umění. Je opravdu známý tím, že jej zatěžkávají stovky zámků. Zamilovaní sem přijdou, zamknou zámek s jejich jmény a klíčky poté hodí do Seiny. Jelikož se to stalo oblíbenou činností, jedna boční část mostu se zřítila. Teď radnice udělala nějaké opatření, aby se to již neopakovalo.

P1220728

Určitě byste měli navštívit i náměstí Place de la Concorde. Najdete tu obelisk, který se nachází uprostřed náměstí. Byl dovezen z Egypta v 19. století francouzskému králi Ludvíku Filipovi. Je to nejstarší stavba v Paříži a pocítíte z něj opravdu trochu Egypta.

P1220711

Pokud chcete Paříž vidět jinak, můžete zkusit plavbu po řece. Seina obklopuje v podstatě celou Paříž, takže uvidíte vše co stojí za to. Nebo po Paříži jezdí i vyhlídkové autobusy, kdybyste se chtěli kochat raději po souši.

P1220744

Další naší zastávkou byl mrakodrap Tour Montparnasse. Pokud jste příznivci výšek a máte rádi výhledy, určitě doporučuji. Je tu výhled na celou Paříž a na Eiffelovku. Vstup stojí 8 euro.

P1220767