P1220867

Rady pro Paříž

Když jedete na místo, kde jste před tím nikdy nebyli, určitě si o něm něco přečtěte, hledáte rady a typy. Ale některé věci se ani nedočtete.

Přidávám pár rad na cestu, když jedete do Paříže. Snad se vám budou hodit.

  • Nekupujte si nic od pouličních "prodavačů", je to nelegální a hrozí za to pokuta (většinou malé Eiffelovky, nebo voda v lahvích)
  • POZOR! V Paříži je oblíbené, že vás někdo chytne za ruku a začne vám plést náramek a poté po vás za něj chtějí peníze (jakože náramek už nejde sundat), takový "prodavači" můžou být i agresivní. Takže pozor na ruce. Opět hrozí pokuta i vám a policistům je jedno, že s tím nemáte co dočinění.
  • Také oblíbená činnost je sbírání podpisů, poté většinou ještě chtějí nějaký příspěvek
  • V Paříži je spousta veřejných toalet zdarma. Většinou se na ně čekají dost fronty. Když už se dočkáte nehrňte se hned dovnitř :) Tyto toalety se totiž po každém použití sami čistí, takže se uzavřou a dezinfikují. Asi po 5 minutách, můžete vejít
  • Poté ve zmíněné čvrti Pigalle se na vás ze všech stran sesypou lidé, kteří budou žebrat. Mnohdy za sebe posílají i děti (nicméně peníze si poté nechají pro sebe)

Tohle jsou asi nejzákladnější věci, na které byste si měli dát pozor. Samozřejmě kapsáře a podobně najdete všude po světě, takže není ani potřeba je zmiňovat. Pokud narazíte na něco, čemu se budete v dané lokalitě divit, určitě mi to dejte vědět!