P1230042

Poslední den v Paříži

Naše malá zastávka byla ještě u Vítězného oblouku. Dal jej postavit Napoleon Bonaparte po vítězství v bitvě u Slavkova. Takže je to z části spjato i s českými dějinami. Pod obloukem je hrob neznámého vojína.

P1220803

Dále jsme navštívili invalidovnu. Je to komplex budov, v níž je nyní muzeum armády. Je to spjato s francouzskou historií. Je tu také vojenská nemocnice a domov pro válečné veterány. Najdete tu i hrobky a především hrobku Napoleona Bonaparteho. Pokud byste se chtěli podívat do muzea, vstupné stojí kolem 9 euro na osobu.

P1220973

Poté jsme jeli metrem, je to asi 7 km, takže jsme si nejenom ušetřili nohy, ale také jsme vyzkoušeli MHD v Paříži. Lístek na metro koupíte asi za 1,7 euro. A dojeli jsme k bazilice Sacre Coeur. Nachází se na vrcholku kopce Montmarte a musíte vystoupat spoustu schodů :) Je to směr románského a byzantského slohu. Určitě také stojí za vidění.

P1230028

Jako poslední nás čekala čtvrť Pigalle. Je to čtvrť známá svým "nočním děním". Pokud vás zajímají noční podniky, budete tu jako doma. Je tu dokonce muzeum erotiky. Přes veškeré sex shopy a noční podniky tu je ale i velká chudoba a budete narážet na spoustu žebrajících lidí, někdy dokonce žebrajících dětí. Tato čtvrť je především známá proslulým kabaretem Moulin rouge. 

P1230041