P1220805

Eiffelova věž

Eiffelova věž (Eiffel tower) je asi nejznámější pařížská dominanta a určitě byste ji měli navštívit. To ani nemusím zmiňovat, protože předpokládám, že každý, kdo do Paříže jede, jede především na Eiffelovku :)

P1220958

Na Eiffelovku je dobré jít již brzy ráno, otevírá se v 9 hodin, poté se dělají dost dlouhé fronty. My to vychytali docela dobře. Také poté záleží, jestli pojedete výtahem nebo půjdete po schodech. Za prvé fronty jsou jinde a za druhé za výtah si samozřejmě připlatíte. Každopádně po schodech se dostanete pouze do prvních dvou pater, výtahem i do třetího. Do prvního patra je to 345 schodů, do druhého dalších 359 schodů. Takže poté záleží již na vašem rozhodnutí. My vystoupali po schodech a i tak to mělo něco do sebe. Nejenom že jsme posílili fyzičku, ale také jsme měli bezva výhled už ze schodů.

P1220810

Musíte se připravit samozřejmě na bezpečností kontroly u vstupu. Takže nůž, nůžky, pilník nebo skleněnou lahev nechte doma :) Kdybyste se přeci jen na Eiffelovku chtěli vydat v jinou hodinu než ráno, můžete si vstupenky koupit předem online, ušetříte tím i hodiny čekání ve frontě.

P1220807

Když se dostanete do prvního patra, najdete tu zajímavosti a informace o historii a stavbě věže. Je tu prosklená podlaha, takže vidíte vše pod vámi. V druhém patře máte již krásný výhled na celou Paříž (můžete vidět i pařížskou sochu svobody) a je tu vyhlášená restaurace. V posledním patře najdete rekonstrukci kanceláře Gustava Eiffela. Je tu také bar, kde si můžete dát skleničku, kdyby se vám z výšky zatočila hlava.

P1220849

Věž obklopují parky, kde se můžete fotit s Eiffelovkou za zády. Každopádně projít si parky také stojí za to.

P1220901