Francie

P1220975

Co navštívit v Paříži

Je velice těžké vybrat z Paříže "jen to nejlepší", protože Paříž je krásné město a je tu spousta hezkých památek a míst, které stojí za to navštívit. Ale přidávám alespoň pár typů, které byste si nemohli nechat ujít. (..)

Číst více

P1220867

Rady pro Paříž

Když jedete na místo, kde jste před tím nikdy nebyli, určitě si o něm něco přečtěte, hledáte rady a typy. Ale některé věci se ani nedočtete. (..)

Číst více

P1230042

Poslední den v Paříži

Naše malá zastávka byla ještě u Vítězného oblouku. Dal jej postavit Napoleon Bonaparte po vítězství v bitvě u Slavkova. Takže je to z části spjato i s českými dějinami. Pod obloukem je hrob neznámého vojína. (..)

Číst více

P1220905

Pařížská keška

V Paříži najdete mraky kešek. Takže pokud budete mít chuť a čas, určitě si nějakou odchytněte. Není tomu jinak i u Eiffelovky. Najdete tu asi sedm tradičních kešek, takže odlov by měla být hračka. My si udělali zálusk na jednu v parku. (..)

Číst více

P1220805

Eiffelova věž

Eiffelova věž (Eiffel tower) je asi nejznámější pařížská dominanta a určitě byste ji měli navštívit. To ani nemusím zmiňovat, protože předpokládám, že každý, kdo do Paříže jede, jede především na Eiffelovku :) (..)

Číst více

P1220719

Zámky všude, kam se podíváš

U Louvru jsme zrovna narazili na atrakce, ačkoliv byly některé lákavé, nakonec jsme se žádné nezúčastnili. Kousek odsud je poté taky park, který si můžete projít. Celou Paříž hraničí také mosty. Na většině najdete zámky, kterým si páry pečetí svou lásku. (..)

Číst více

2