P1250908

Olomouc

Olomouc. Co k tomuto městu říct? Jelikož k němu mám citový vztah, tak samozřejmě samé klady :) Najdete tu mnoho památek a věcí, které můžete navštívit. A nebojím se říct, že patří k nejkrásnějším městům v Česku.

Olomouc je metropole Hané a je šestým nejlidnatějším městem v Česku. Olomouc byla v minulosti mocnou pevností. Má bohaté dějiny. Najdete tu i kulturní vyžití. Je tu několik divadel, muzea, knihovny a galerie. Pořádá se tu mnoho kulturních akcí. Je tu známá také univerzita Palackého a jelikož tu studuje mnoho studentů, Olomouci se občas také přezdívá studentské město.

Jak již bylo zmíněno, najdete tu spoustu historických památek. Pro začátek mnoho kašen. Neptunova, Herkulova, Caesarova a dalších pět kašen, které jsou v okolí náměstí.

Dále tu najdete paláce, které jsou také v okolí náměstí, nejznámější je asi Edelmannův.

Dále můžete objevovat místní parky, kterých je tu také spousta. Smetanovy sady, Bezručovy sady, kde je nyní nové rozárium, Čechovy sady a botanické zahrady.

Poté je tu spousta chrámů, kostelů a kaplí. Kaple sv. Barbory, Kaple Božího Těla, Červený kostel, kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Mořice, Husův sbor, katedrála sv. Václava a mnoho dalších.

Samozřejmě na náměstí můžete vidět orloj, radnici, dále morový sloup nebo sloup nejsvětější trojice.

Je tu spousta historických památek a vyžití, v podstatě na každém kroku najdete něco zvláštního a neobvyklého. Olomouc byste určitě neměli minout a stojí za návštěvu nejen jednou. :)

P1250936
P1250931
P1250919
P1250922
P1250934
P1250927