OLOMOUCKÝ KRAJ

P1250933

Kešky v Olomouci

Pokud chcete nalovit nějaké kešky, budete tu na správném místě. Můžete si vybrat jaké chcete, najdete tu tradičky, wherigo, mysterky.. v podstatě vše na co si vzpomenete. (..)

Číst více

P1250925

Olomouc cyklo

Co se týče cyklostezek, kam se můžete vydat po Olomouci je množství variant. Je tu hodně cyklotras, tak vám poradím, kam se vydat. (..)

Číst více

P1250908

Olomouc

Olomouc. Co k tomuto městu říct? Jelikož k němu mám citový vztah, tak samozřejmě samé klady :) Najdete tu mnoho památek a věcí, které můžete navštívit. A nebojím se říct, že patří k nejkrásnějším městům v Česku. (..)

Číst více

P1170612

Zoo Olomouc

V ZOO v Olomouci jsem byla již snad stokrát. Pokaždé se tu něco změnilo, přestavělo, přibyli přírůstky. Je to poměrně krásná zoo a nyní tu jsou nějaké novinky. (..)

Číst více

S1040048

Jeseník

Jeseník je známý především svými lázněmi. Každoročně sem jezdí spousta lidí kvůli léčebným účinkům místních pramenů. Ale najdete tu i další krásy. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lipová lázně

Lipová lázně se nachází v okrese Jeseník. První písemné zmínky byli kolem roku 1290. Ačkoliv nejsou původní lázně nyní úplně v ideálním stavu, je to tady zajímavé a postupně obnovované. (..)

Číst více

P1250675

Dub nad Moravou

Dub nad Moravou je městys, který leží kousek od Prostějova. Můžete tu najít různé sochy, ale hlavně vyhledávaný poutní kostel Panny Marie. (..)

Číst více

Foto046

Helfštýn

Helfštýn je zřícenina jednoho z největších hradů v českých zemích. Najdete ho v Týně nad Bečvou, asi 3 km od Lipníku nad Bečvou. Hrad je známý i tím, že se na něm vystavují umělecké kovářské kousky. (..)

Číst více

fotky_007

Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou najdete mezi Olomoucí a Hranicemi. Leží v Moravské bráně, na pradávné obchodní stezce - Jantarová stezka. Centrum města je městkou památkovou rezervací. Je tu spousta památek k vidění. (...)

Číst více