P1150611

Opočno

Opočno bylo osídleno již na konci doby bronzové. Prvními majiteli byli páni z Dobrušky, kteří vybudovali také hrad. V 16. století byl hrad přebudován na zámek. Kromě krásného renesančního zámku tu naleznete spoustu památných stromů, pivovar nebo kostely. 

Z Opočna pochází také spousta známých osobností, například Taťána Kuchařová, František Kupka (můžete tu nalézt dům, v kterém žil), Jaroslav Plaštil a další.

Spousta návštěvníku Opočna sem zavítá hlavně kvůli skvostnému zámku. Tak si o něm něco řekneme. Je to renesanční stavba, vybudoval se ve 14. století, ale jeho nynější podoba je od 16. století, kdy se hrad přestavěl právě na zámek. Zajímavý je zámek jak zevnitř, tak zvenku a i okolí kolem něj.

Můžete si vybrat ze dvou okruhů. Můžete projít jen interiéry, nebo navštívit i zbrojnici. Vstupné je od 110 Kč. Možné jsou i noční prohlídky. Samozřejmostí je sleva pro studenty, důchodce, rodinné vstupné apod. Zámek i celé Opočno určitě stojí za návštěvu, takže pokud budete někde poblíž, víte kam se vydat.

P1150606
P1150605