KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Broumov

Broumov najdete v okrese Náchod, u státní hranice s Polskem. Historie města je spjata s řádem Benediktů. Vlastní založení města mělo být roku 1255. Je tu mnoho zajímavých památek. (..)

Číst více

P1210730

Kostel sv. Markéty (Šonov)

Je to římskokatolický kostel v Šonově. Nyní je to chráněná kulturní památka. Původně na místě stál dřevěný kostel. Ten byl přestavěn na nynější kamenný kostel. (..)

Číst více

P1210573

Adršpach

Adršpaško-teplické skály jsou největší ve Střední Evropě. Je to fascinující podívaná, kterou jen tak někde neuvidíte. Určitě tyto skály stojí za návštěvu nejen jednou. (..)

Číst více

P1150541

Černá hora (Krkonoše)

Je to hora ve východních Krkonoších. Nachází se nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Kromě sezóny v zimě, kdy sem můžete dorazit na lyže, je to krásná podívaná i v další roční období. Navíc můžete vyzkoušet lanovku. (..)

Číst více

P1150611

Opočno

Opočno bylo osídleno již na konci doby bronzové. Prvními majiteli byli páni z Dobrušky, kteří vybudovali také hrad. V 16. století byl hrad přebudován na zámek. Kromě krásného renesančního zámku tu naleznete spoustu památných stromů, pivovar nebo kostely. (..)

Číst více