P1190661

Tři lázeňská města

Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Tři lázeňská města, která stojí za to navštívit. Každé má něco do sebe.

Karlovy Vary

Je to město na soutoku Ohře a Teplé. Je to nejnavštěvovanější lázeňské město. Asi polovina místních nemovitostí je ve vlastnictví Ruské federace. Ruština je tu také hodně rozšířená. Najedete tu spoustu turistických míst. K navštívení je tu spousta kostelů, kapliček a rozhleden. Za zmínku také patří městské divadlo nebo Císařské lázně. Nejběžněji tu turisté jezdí za lázeňským centrem. Místní voda je blahodárná na léčení jaterních a žaludečních chorob. Ve městě najdete 5 kolonád a 13 pitných pramenů. Pořádá se tu mezinárodní filmový festival.

Snmek078
Snmek083

Františkovy Lázně

Léčivé účinky místní vody jsou známé od 15. století, voda byla prodávána i po celém Německu. Město bylo založeno Františkem I., jako první slatinné lázně na světě. Aktivně se tu využívá 23 pramenů. Léčivý účinek má voda na srdeční a oběhovou soustavu. Jezdí sem ale i ženy, které mají problém s otěhotněním. Kromě samotných lázní jsou tu i další pamětihodnosti. Několik kostelů, synagoga, rozhledny a poté spousta pomníků. Je tu známá soška Františka. Je to jedním ze symbolů Františkových lázní. Podle legendy každá žena, která si na sošku sáhne, otěhotní.

P1190827
P1190864
P1190832

Mariánské Lázně

Je to druhé největší lázeňské město v Čechách. V dávných dobách bylo toto místo prázdné. V roce 1197 tu byl založen klášter, mniši v této době zaznamenali slaný pramen. Tato sůl byla poté podávána jako projímadlo. Nyní je tu využíváno 53 pramenů. Je tu známá zpívající fontána. Pořádají se tu také kulturní akce. A kromě lázeňského centra tu můžete navštívit kostely, židovský hřbitov nebo muzea.

P1190679
P1190657