P1190869

Loket

Loket je nejen město v okresu Sokolov, ale také známý hrad ze 13. století. Tyčí se nad řekou Ohří v chráněné oblasti Slavkovského lesa. Stavba hradu je gotická. Je tu pozůstatek největšího meteoritu.

Meteorit sem měl dopadnout roku 1422 a údajně vážil kolem 107 kg. Na hradě se vystřídalo několik vlastníků. Na hradě můžete vidět různé expozice. Je tu také k vidění mučírna. Dějí se tu také různé kulturní akce.

My měli zrovna štěstí na noční prohlídku, kdy herci na nádvoří hráli scénky a poté jsme se mohli vždy podívat na expozice. Bylo to velice zajímavé a hezký zážitek. Hrad má mimochodem také velice hezké webové stránky, kde jsou i všechny akce vypsané, takže vám nic neunikne. Vstupné je kolem 130 Kč, snížené vstupné 105 Kč. Hrad je na velice zajímavém místě, vlastně jej obklopuje skoro ze všech stran řeka, takže se k němu dostanete pouze z jedné strany. Čeká tu na vás tedy ojedinělí zážitek.

Když se tu budete chtít zdržet, je tu určitě spoustu k vidění. Můžete ještě navštívit kostel sv. Václava, radnici, Trojičný sloup, Černou a Robičskou věž, městské hradby nebo vyhlídku.

P1190929
P1190867