P1240388

Znojmo

Znojmo je nedaleko hranic s Rakouskem a je druhým největším městem v Jihomoravském kraji. Kromě vinařství a znojemských okurek tu najdete spoustu zajímavých míst. Už jen v centru města najdete krásné náměstí, které stojí za to si projít, nebo radniční věž.

Pořádá se tu hudební festival a poté je spoustu akcí zaměřeno na víno. Co byste neměli přehlédnout je kostel sv. Mikuláše. Kostel byl původně zamýšlen jako bazilika. Je to velice zajímavá stavba. Můžete navštívit i rotundu sv. Kateřiny z konce 11. století, která je v areálu přemyslovského hradu. Rotunda je známá zachovalými románskými malbami z roku 1134. Památek je tu víc než dost, takže si pečlivě rozložte síly, pokud budete chtít vše stihnout.

Určitě za zmínku stojí i znojemské podzemí, které samozřejmě můžete také navštívit. Můžete si vybrat z několika tras. Pokud si dáte tu nejodvážnější dostanete čelovku, helmu, holínky a ochranný oděv a budete mít adrenalinový zážitek. Můžete si vyzkoušet i normální cestu. Za vstup dáte kolem 100 Kč. Podle trasy, kterou si vyberete.

P1240378
P1240372
P1240360