JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Lednice video

Přidávám video z Lednice a okolí, je to sestřih z cyklo tripu, který jsme projely. Doufám, že se bude líbit a budete odebírat další videa.

KampV1_68

Cesta na ubytování / Břeclav

Jak jsme se pokochaly památkami ve Valticích, spěchaly jsme na ubytování. Navíc jsme měly v patách bouřku. Vzaly jsme to po hlavní silnici přímo do Podivína. Sečteno podtrženo první den jsme ujely 39 km. Další den jsme se chystaly pouze do Břeclavi. (..)

Číst více

KampV1_86

Valtice

Do Valtic vede poté několik cest, nejlepší je postupně se dostat na hlavní silnici a dojet tak přímo do Valtic. Je tu také toho více k vidění, samozřejmě jedna ze zajímavostí je zámek. (..)

Číst více

KampV1_84

Kaple sv. Huberta a Randezvous

Ještě než jsme se dostali do Valtic jsme navštívily kapli sv. Huberta a Randezvous. Od chrámu Tří Grácií jsme jely rovně. Všude jsou turistické značky, takže byste se ztratit neměli. (..)

Číst více

KampV1_52

4 v 1

Náš cíl byl Valtice, ale cesta tam byla ještě daleká, takže jsme po cestě ještě navštívily nějaké z památek. A že jich tu není málo. První místo, co jsme navštívily, byl Rybniční zámeček. (..)

Číst více

KampV1_14

Lednice

Poté jsme opět přejely most přes Starou Dyji, který vedl od Janova hradu a pokračovaly doprava. Cest je tu více. My ale chtěly vidět ještě Lovecký zámeček, kousek od Lednice, takže jsme jely cestou k němu. (..)

Číst více

KampV1_1

Janův hrad

Ubytování jsme měly v Podivíně, což pro nás byl start. Vyrazily jsme směr Lednice po hlavní silnici, poté zabočily doleva na lesní cestu. Cesta je příjemná, je to rovinka. Jeli jsme stále rovně, až jsme dorazily k mostu. (..)

Číst více

KampV1_67

Cyklo trip Lednice a okolí

S kamarádkou jsme plánovaly nějaký výlet po Česku. Po debatě jsme naplánovaly, že si uděláme cyklo výlet. Hledaly jsme nějakou hezkou lokalitu, kde by to bylo na kole fajn a rozhodly jsme se pro Lednici a okolí. Že nás to až tak nadchne, jsme ale nečekaly. (..)

Číst více

P1240388

Znojmo

Znojmo je nedaleko hranic s Rakouskem a je druhým největším městem v Jihomoravském kraji. Kromě vinařství a znojemských okurek tu najdete spoustu zajímavých míst. (..)

Číst více

P1240303

Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí je obec, ale také krásný a známý zámek. Byl postaven již v 10. století a přestavěný na zámek byl v 17., 18. století. Vystřídala se tu také spousta majitelů. Kromě obce a zámku, je tu také důležité návštěvní místo a to přehrada. (..)

Číst více

P1240186

Bítov

Jednou jsme se takhle rozhodli, že zajedeme na víkend někam do Česka. Vybrali jsme si Jihomoravský kraj a navštívili nějaké známé místa. Jedno z nich byl i Bítov. Hrad vás zaručeně uchvátí. (..)

Číst více