Česká republika

Jelikož je Česká republika velice krásná a je tu spousta míst, které se dají navštívit (i přes to, že si to mnozí nemyslí), rozhodla jsem se, že ještě ČR rozdělím podle krajů. Bude tak lepší orientace a hlavně ráda si dělám výlety do různých krajů mojí rodné země.

P1160158

Olomoucký kraj

Je to krásný kraj, pod který spadá 5 územních okresů. V kraji se nachází 399 obcí. Je tu sálo dlouhý seznam památek a věcí, které určitě stojí za to navštívit.

Více

P1250344

Hlavní město Praha

Praha je hlavním městem České republice a 15. největším městem v Evropské unii. Najdeme tu spoustu zajímavých památek. Sídlí zde parlament, prezident i vláda.

Více

KampV1_14

Jihomoravský kraj

Je to krásný kraj, který zahrnuje okresy Blanska, Brna, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Najdete tu spoustu krásných míst.

Více

P1150611

Královéhradecký kraj

V tomto kraji jsou největší města Trutnov, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Náchod, Jičín, Dvůr Králové, Vrchlabí a Jaroměř.

Více

P1150501

Liberecký kraj

Liberecký kraj zabírá 4 % území ČR. Kraj se dělí na 4 okresy, Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Je tu spousta krásných míst k navštívení

Více

P1190876

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj je na hranici s Německem. Hlavními okresy jsou Cheb, Sokolov a Karlovy Vary. Je tu významně zastoupeno lázeňství.

Více

P1220359

Zlínský kraj

Územní kraje jsou Zlín, Vsetín, Kroměříž a Uherské Hradiště. Je tu spousta zajímavých míst k vidění a některé jsou dokonce zapsány v UNESCO.

Více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kraj Vysočina

Tento kraj leží na pomezí Moravy a Čech. Leží tu Českomoravská vrchovina a najdete tu města jako Jihlavu, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Pelhřimov a další.

Více

P1240077

Moravskoslezský kraj

Patří sem větší města jako Ostrava, Bruntál, Frýdek Místek, Karviná, Nový Jičín nebo Opava. V kraji je 300 obcí a spousta zajímavých věcí.

Více

Snmek297

Středočeský kraj

Tento kraj je rozdělen na 12 okresů. Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Příbram, Rakovník a Praha východ, západ.

Více

Snmek040

Plzenský kraj

Plzeňský kraj sousedí s Německem. Dělí se na 5 větších okresů - Plzeň, Domažlice, Klatovy, Rokycany a Tachov. Podstatnou část zabírá Plzeňská pahorkatina.

Více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jihočeský kraj

Jihočeský kraj je známý spoustou rybníků. Také tu nalezneme Šumavu. Kraje se dělí na České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Jindřichův Hradec a další.

Více