Fotografie-0116

Výlet legoland a Londýn

Vždycky jsem se chtěla podívat do Anglie. Kdo by taky nechtěl? Je to krásná země. A historie Anglie je velice bohatá. Dostala jsem nabídku ještě od školy jet do Londýna a do legolandu. Jasně že odpověď byla ano!

Jediná nevýhoda byla, že jsme jeli autobusem, takže to byla velice dlouhá cesta. Určitě pohodlnější je letadlo. Bylo to jen tak na otočku. Plán cesty byl následující, ráno vyjet z Česka, přijet do legolandu opět ráno a chvilku se tam zdržet. Poté se jen na rychlo podívat do Londýna a poté jsme měli domluveno přespání u anglických rodin. Další den byl v plánu Londýn a poté odjezd. Takže takový rychlo trip.

Ale i když jsme spoustu času byli v autobuse a Anglii viděli "jen tak na otočku" tak to za to určitě stálo.

Den D se pomalu blížil a my vyrazili. Jeli jsme přes Německo, Belgii, Francii. Francie byla poslední zastávka, tady nás čekal eurotunel, kterým jsme se dostali až do Anglie. Eurotunel je podmořský tunel, který je využíván pro přepravu právě z Francie do Anglie a opačně. Tunel je přes 50 km dlouhý. Je to určitě zajímavá zkušenost.

Poté jsme už nabrali směr legoland ve Windsoru, byli jsme sice rozlámaní ze spaní v autobusu, ale velice jsme se těšili.