londn094

Návštěva Londýna

Byl to opravdu jen takový rychlý trip, více času jsme strávili v autobuse než v Londýně :) Určitě se do Londýna a i do dalších míst v Anglii chci znovu podívat, ale i tento krátký výlet stál za to. Pokud máte možnost cestovat, tak s chutí do toho! :)

V Londýně je toho spoustu k vidění. My si prošli jen takové ty "základní" věci. Začali jsme u Tower of London. Je to historický hrad a nachází se na severním břehu řeky Temže. K hradu se váže bohatá historie. Hrad je známý hlavně díky korunovačním klenotům, které si můžete uvnitř prohlédnout. A strážcům, kterým se říká The Beefeaters. Pokud se chcete podívat dovnitř a určitě to stojí za to, vstupné vás vyjde na nějakých 21,5 liber. Do 15 let vstupné vychází na 9,7 liber.

londn121

Hned u Tower of London je známý most - Tower of Bridge. Je to známý zvedací most, nad řekou Temží. Začátek výstavby začal již v roce 1894. Tento most patří také mezi symboly Londýna a neměli byste ho minout.

londn120

Poté jsme se vydali k London Eye. Je to vyhlídkové kolo, které funguje od roku 1999. Je vysoké 135 metrů. Jízda trvá 30 minut. Po zakoupení jízdenky, která vychází asi na 23 liber, záleží které vstupenky využijete a samozřejmě si opět můžete vstupenku rezervovat online. Nastoupíte do kabiny a ta se točí 30 minut a můžete si tak prohlédnout Londýn z výšky. Kabina je dost prostorná. Když dojedete zase na začátek, jednoduše vystoupíte.

londn097

Následoval Big Ben, Westminster Palace a Westminster Abbye. Big Ben je hodinová věž, která je symbolem Londýna. Málokdo ví, že vlastně název Big Ben je pouze pro zvon ve věži, který odbíjí každou celou hodinu. Hodinová ručička je dlouhá 2,7 metrů a minutová 4,3 metrů.

Westminsterský palác je sídlo parlamentu a sněmovny. A je spojen s Big Benem. Westminster Abbye - Westminsterské opatství je chrám anglikánské církve a najdete ho nedaleko Big Benu. Je tradičním místem pro svatby nebo korunovace. Najdete tu i hrobky panovníků. 

londn102

Ještě jsme navštívili známý Hyde park. Je to největší park v Londýně. A tu jsme si dali klasické anglické sendviče. Jako poslední jsme navštívili Sherlock Holmes muzeum. Muzeum, jak již název napovídá, se věnuje Sherlocku Holmesovi. Můžete tu vidět Sherlockovu laboratoř, místnost Dr. Watsona, ale i figuríny jak Dr. Watsona tak Sherlocka Holmese a dokonce i psa Baskervilského. Vstupné pro dospělého je 15 liber, pro děti do 15 let 10 liber. Takto skončil náš rychlo trip v Londýně, ale doporučuji si na Londýn zabrat více času. :) Hezké cestování!

Fotografie-0123