Co na sebe?...

Helma, brýle, rukavice

Tyto vyjmenované základní věci by neměly určitě chybět při vaší cestě na kole. Helmu hlavně nezapomeňte, pokud se vydáváte na delší cestu. I já na to jednou doplatila, kdy jsem špatně najela a třískla sebou o zem. Naštěstí to odneslo jen koleno a u oka jsem měla monokl. Od té doby na helmu nezapomínám.

Další důležitá součást jsou brýle. Brýle s sebou mám vždycky. Pokud máte dioptrické brýle, dají se koupit i se zatmavovacími skly. Je to opravdu potřeba, hlavně pokud jedete v létě a slunce vám svítí celou dobu do obličeje.

Poslední a hodně důležitý doplněk jsou rukavice na kolo. Je to super pohodlné, jsou krásně měkoučké a ruce se vám tak nezpotí a nekloužou po řídítkách. Chvilku trvalo, než jsme si na ně zvykli, ale teď bez nich ani ránu.

Ještě dodatek, pokud jste jen "příležitostní" cyklisté a přemýšlíte, jestli si pořídit cyklistické kalhoty a triko. Za mě odpověď ano, ano, ano! Alespoň ty cyklistické kalhoty na dlouhé projížďky uvítáte. Vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojení.

Co na kolo?...

Inbus, náhradní duše, lepení, pumpička

Určitě co s sebou vždy vozit je náhradní duše, nebo alespoň lepení, pro případ píchlého kola. Je to nepříjemná věc, když se vám to stane, hlavně třeba uprostřed vaší cesty. Aby se vám nic podobného nestalo je potřeba si kolo před každým výjezdem zkontrolovat.

Poté je výhoda mít s sebou pumpičku. Pro případ nouze můžete využít nějakou nejbližší benzínku pro dofoukání.

Co s sebou ještě vozíme jsou inbusové klíče. Na nějaké dotažení apod. Občas se hodí i rozkládací nožík. Samozřejmě také záleží jak daleko jedete apod. 

Co dalšího?...

Zámek, láhev na pití...

Poté je již na vás co vše si vezmete s sebou. Dalšími nezbytnostmi, snad není třeba vysvětlovat proč, jsou zámek na kolo, láhev na pití, hodí se náplasti, nebo menší lékárnička. Vybavené kolo je samozřejmostí - osvětlení, zvonek, popř. blatníky. Vše můžete mít v brašnách na kolo nebo v batohu. Jsou i speciální batohy na kolo, aby se nezpotila záda.