IMG_20150106_135813

Žilina

Žilina je čtvrté největší město na Slovensku. Je jen 28 km od českých hranic. Je tu spousta zajímavých věcí k vidění. Určitě je to tip na výlet. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Harmanecká jeskyně

Harmanecká jeskyně je krápníková jeskyně poblíž Harmance. Jeskyně jsou přírodní památka a je to chráněné území. My se k jeskyním vydali vlakem. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skanzen Martin

Muzeum je expozice v přírodě. Podává obraz tradičního způsobu života v období poloviny 19. století. Rozloha je 15,5 ha a můžete tu vidět 143 objektů. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bojnice

Jelikož jsme první den stihli navštívit pouze zoo, do Bojnice jsme se ještě vrátili. Je tu ještě totiž k vidění Bojnický zámek. Zámek jde vidět již ze zoo. Na nádvoří ze zámku jsou vystaveny pohřební vozy. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kremnica

Kremnica je město v Banskobytrickém kraji. Má bohatou hornickou a mincířskou tradici. Můžete tu navštívit právě mincovnu nebo hrad. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bojnice zoo

Zoo v Česku mám skoro všechny navštívené a jelikož jsem byla zvědavá na velkou Bojnickou zoo, návštěva zvířátek nesměla chybět. A tato zoo určitě nezklamala, bylo toho dost k vidění. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trenčín

Po cestě do Turčianských Teplic jsme se ještě zastavili v Trenčíně. Hlavně kvůli Trenčínskému hradu. Trenčín je pouze 12 km od českých hranic, takže určitě tip na výlet. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak jsme jeli na Slovensko

Na Slovensko se podívá za život snad každý. Je to blízko, je tam hezky, tak proč ne? :) Také jsme si udělali asi týdenní pobyt na Slovensku, konkrétně jsme byli ubytovaní v Turčianských teplicích. (..)

Číst více

londn094

Návštěva Londýna

Byl to opravdu jen takový rychlý trip, více času jsme strávili v autobuse než v Londýně :) Určitě se do Londýna a i do dalších míst v Anglii chci znovu podívat, ale i tento krátký výlet stál za to. Pokud máte možnost cestovat, tak s chutí do toho! :) (..)

Číst více

londn050

Miniatury v legolandu

Kromě atrakcí, kterých je tu spousta, jsou tu i miniatury (z lega = proto legoland) budov a památek z celého světa. Takže pokud si chcete během chvilky projít celý svět, tady to bude pro vás hračka :) (..)

Číst více

londn064

Legoland Windsor

První zastávkou byl legoland ve Windsoru. Je tu spousta zajímavých věcí a určitě vás tento legoland zabaví na celý den, hlavně tedy děti. Vstupenky si můžete rezervovat online a vyjde to určitě levněji.  (..)

Číst více

Fotografie-0116

Výlet legoland a Londýn

Vždycky jsem se chtěla podívat do Anglie. Kdo by taky nechtěl? Je to krásná země. A historie Anglie je velice bohatá. Dostala jsem nabídku ještě od školy jet do Londýna a do legolandu. Jasně že odpověď byla ano! (..)

Číst více

1 2 3 4 5 ..6..