P1250596

Krakov II

Pokud chcete navštívit co nejvíce památek v Krakově, stačí si projít již zmiňované náměstí Krakovský rynek. Můžete tu najít například kostel Nanebevzetí Panny Marie, Sukiennice, Radní věž (..)

Číst více

P1250570

Krakov

Ještě než jsme se vydaly do Krakova, navštívily jsme ještě nějaká místa ve Varšavě. První místo byl stadion Polské armády a poté následoval Lazidenski Park. (..)

Číst více

P1250521

Varšava II.

Na Varšavu si můžete vyhranit jeden den, je tu toho docela dost, ale ty hlavní body stihnete projít. Co určitě stojí za to vidět, je výhled na Varšavu. Najdete jej v podstatě ve středu Varšavy, ve Starém Městě. (..)

Číst více

P1250559

Varšava

Jela jsem vlakem asi pět hodin a někdy mi cesta připadla hrozně dlouhá. Přejezd mezi Českem a Polskem jsem poznala ihned. Hned se změnila krajina a hlavně všichni ve vlaku mluvili polsky. Konečně jsem dojela do Varšavy a šla k Paláci kultury a vědy (..)

Číst více

P1250454

Dva dny, dvě města

Dlouho jsme se neviděly s kamarádkou, bydlíme kilometry od sebe a tak jsme přemýšlely co podniknout. Nakonec jsme vymyslely, že zkusíme navštívit Polsko, takový rychlý trip. (..)

Číst více

Prezentace077

Vánoční trhy

Vánoční trhy ve Vídni začínají asi od poloviny listopadu do vánoc a přemění již tak hezké náměstí na něco kouzelného. Jeden z nejznámějších trhů najdete ve středu Vídně, Altwiener Christkindlmarkt. (..)

Číst více

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schönbrunn

Schönbrunn je barokní zámek a byl využíván jako letní rezidence rakouských císařů. Kolem zámku se nacházejí také rozsáhlé zahrady a společně se zámkem byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. (..)

Číst více

Prezentace040

Palác Belveder

Palác Belveder je barokní palác ve Vídni. Má zajímavou historii, dnes slouží jako umělecké muzeum. Zajímavé jsou i rozsáhlé zahrady okolo paláce. (..)

Číst více

Prezentace011

Hundertwasserhaus

Hunderwasserhaus je jedním z nejznámějších děl Friedensreicha Hunderwassera. Spolu s ním se na výstavbě podílel i Josef Krawin. Jsou to byty, které měly sloužit k ubytování sociálně slabších rodin. Nyní se na tyto byty spíše chodí dívat turisté. (..)

Číst více

Prezentace038

Předvánoční kouzlo Vídně

Vánoce jsou pro většinu z nás stresující období, když se však naskytne našetřená menší částka, můžete se zajet podívat na trhy ve Vídni. Můžete jet buď s nějakou cestovkou, nebo na vlastní pěst autem, vlakem nebo autobusem. Vídeň není od nás tak daleko, takže jste tam brzy a můžete se tam vydat jen na otočku. (..)

Číst více

1 2 3 4 ..5.. 6