IMG_20160730_172316

Jak jsme se spálili

Jsem bílá jak stěna a všude si s sebou beru opalovací krém, nejmíň faktor 50. Ale ani to mi nebylo nic platné, když jsme se šli koupat do moře. Poslední den jsme si zabrali právě na celodenní koupání. Na pláž jsme šli hned ráno, zaplatili asi 5 euro a dostali lehátko a šli jsme se slunit. (..)

Číst více

P1240905

Pompeje

Bohužel už byl prostor jen na jedno místo, den není nafukovací. A tak jsme si vybrali Pompeje. Když je budete chtít navštívit a projít si opravdu vše, budete si muset rezervovat alespoň den. Protože Pompeje jsou opravdu pompézní :)  (..)

Číst více

P1240806

Herculaneum

Spousta návštěvníků, co jede navštívit tuto část Itálie, nezapomene navštívit především Pompeje. Ale především takové Herculaneum, má daleko větší kouzlo a zachovalo se tu spousta zajímavých objektů k návštěvě. Můžete dokonce ušetřit, když si koupíte vstupenku na pět zaniklých měst, která zalila láva. (..)

Číst více

P1240731

Vesuv

Konečně bylo ráno, vstali jsme, posnídali a vydali se na Vesuv! Ano, přesně tak, na tu bájnou sopku :) Pokud chcete, můžete sopku vyšlapat z Ercolanea (Herculanea), vede tam 11 km dlouhá silnice. Pár odvážlivců jsme potkali. Ale my raději vsadili na minibus. Vyvezl nás na parkoviště pod sopku a poté jsme 1 km šli pěšky. Poté nás ještě čekalo vyjít sopku až na samý vrcholek. Přesně jak je vidno na fotce, pití nezapomeňte. (..)

Číst více

P1240479

Řím I.

Prokličkovali jsme se úzkými a malebnými uličkami, až jsme se dostali na Piazza Navona. Což je barokní náměstí v Římě. Stojí na místě, kde byl dříve starověký stadion. Jsou tu tři kašny, které stojí v ose za sebou. (..)

Číst více

P1240989

Cestou necestou

Nastal den D a nás čekala daleká cesta do naší cílové destinace Itálie. Sehnali jsme si zájezd, který měl program přesně takový, jaký jsme požadovali. Takže v podstatě žádné starosti. Nejdřív jsme jeli autobusem do Brna, kde jsme přestoupili na autobus, který nás měl dovést až do Vatikánu. (..)

Číst více

P1240708

Jak jsme se rozhodli pro Itálii

Itálie pro mě byla vždy jedna ze zemí, kterou jsem chtěla navštívit. Když jsme se s Lukym bavili, kam vyrazíme příště, Itálie byla jasná volba. Horší bylo rozhodnout kam. Protože Itálie má spoustu krásných míst, bylo rozhodování složitější. Přeci jen všichni si Itálii spojují s Římem a Benátkami. (..)

Číst více

1 2 3 ..4.. 5 6