P1230042

Poslední den v Paříži

Naše malá zastávka byla ještě u Vítězného oblouku. Dal jej postavit Napoleon Bonaparte po vítězství v bitvě u Slavkova. Takže je to z části spjato i s českými dějinami. Pod obloukem je hrob neznámého vojína. (..)

Číst více

P1220905

Pařížská keška

V Paříži najdete mraky kešek. Takže pokud budete mít chuť a čas, určitě si nějakou odchytněte. Není tomu jinak i u Eiffelovky. Najdete tu asi sedm tradičních kešek, takže odlov by měla být hračka. My si udělali zálusk na jednu v parku. (..)

Číst více

P1220805

Eiffelova věž

Eiffelova věž (Eiffel tower) je asi nejznámější pařížská dominanta a určitě byste ji měli navštívit. To ani nemusím zmiňovat, protože předpokládám, že každý, kdo do Paříže jede, jede především na Eiffelovku :) (..)

Číst více

P1220719

Zámky všude, kam se podíváš

U Louvru jsme zrovna narazili na atrakce, ačkoliv byly některé lákavé, nakonec jsme se žádné nezúčastnili. Kousek odsud je poté taky park, který si můžete projít. Celou Paříž hraničí také mosty. Na většině najdete zámky, kterým si páry pečetí svou lásku. (..)

Číst více

P1220551

Louvre

Když jsme prošli náměstí a fontánu neviňátek, bylo to již kousek od Louvru. Ten samozřejmě nesměl chybět, když někdo navštíví Paříž, Louvre je jasnou volbou. Pokud byste si opravdu chtěli projít úplně vše (důkladně), co tu je, měli byste si rezervovat celý den. (..)

Číst více

P1220505

Pokračování v Paříži

Člověk si neuvědomí, co vše stihne za jeden den. Měli jsme toho ještě spoustu v plánu. Naše další zastávka, když jsme se pokochali Notre Dame, bylo náměstí Igora Stravinskeho. Než tam člověk dojde, je kolem něj spousta dalších zajímavostí. (..)

Číst více

P1220425

Dobré ráno Paříži

Do Paříže jsme se rozhodli jet autobusem. Cesta nám nepřišla ani tak hrozná, ale jeli jsme přes noc a jeli jsme asi 15 hodin. Dorazili jsme brzy ráno a přijeli jsme v podstatě do středu Paříže. (..)

Číst více

P1220856

Paříž? Jasná volba!

Paříž byla pro nás s Lukym naše první společná dovolená. Chtěli jsme něco romantického a co víc romantického navštívit než Paříž že? Každý určitě vždy snil o tom, že Paříž navštíví. Určitě doporučuji. Sice bychom chtěli vidět i další část Francie, ale tohle je alespoň základ. (..)

Číst více

1 2 ..3.. 4 5 6