KampV1_14

Lednice

Poté jsme opět přejely most přes Starou Dyji, který vedl od Janova hradu a pokračovaly doprava. Cest je tu více. My ale chtěly vidět ještě Lovecký zámeček, kousek od Lednice, takže jsme jely cestou k němu.

Lovecký zámeček sloužil jako myslivna. Podívat se na něj můžete pouze zvenku, dnes jej vlastní soukromý majitel. Každopádně zámeček vypadá moc hezky, takže jej nenavštívit by byla škoda.

Dál se jede po silnici a je tu několik cest. Buď rovnou přímo do Lednice, nebo jsou tu dvě odbočky doprava, kde můžete zahnout a dostanete se poté do Lednicko-valtického areálu. My zabočily druhou odbočkou doprava a přijely tak do areálu. V areálu se nesmí jet na kole, takže jsme kolo tlačily, ale je tu opravdu co vidět. Je to i takové uklidňující, všude kolem vás příroda.

Naše první kroky poté vedly do skleníku. Cena je 60 Kč, snížené vstupné 40 Kč. Můžete tu vidět plno krásných rostlin a zajímavostí. Poté samozřejmě můžete navštívit zámek, který je krásný již zvenku. I dovnitř se můžete podívat, jsou tu na výběr dva okruhy. Cena je za 150 Kč a snížený vstup za 100 Kč. A v neposlední řadě je tu minaret. Tady je cena opět 60 Kč a snížený vstup za 40 Kč. Samozřejmě si můžete projít i park, který je obrovský a je tu spousta věcí k vidění.

Takže k navštívení je tady toho spousta, záleží na vás, co chcete navštívit. Tohle byl tedy pro nás bod číslo 2 a poté jsme pokračovaly dál.

KampV1_27
KampV1_18
Screenshot 2017-08-05 at 12.04.49